Bonusvanhemmuus Chat 27.8.
Elätkö bonusvanhempana uusperheessä? Voit olla itse biologinen vanhempi tai haaveilla biologisesta lapsesta. Voit olla lapseton joko omasta tahdostasi tai tahtomattasi. Toisten uusperheessä elävien kokemukset ja ajatusten jakaminen bonusvanhemmuudesta voivat olla joskus ensiarvoisen tärkeitä ja tuoda voimia jaksaa uusperheen hektisessä arjessa.
Chatissa keskustellaan anonyymisti uusperhe-elämän herättämistä tunteista, jaetaan kokemuksia ja ratkaisumalleja uusperheessä elävien chatohjaajien ohjauksessa. Chatit järjestetään HyväKysymys-alustalla. Chatteihin voit osallistua täysin anonyymisti nimimerkillä.
Syksyllä on luvassa teemachatteja, joissa keskustelua johdattaa tietyt toiveteemat mutta keskustelu voi ja saa polveilla missä vain asiassa, joka on keskustelijoiden mielen päällä.
27.8.2025 klo 20-21:30 Minun roolini ja paikkani bonusvanhempana LINKKI CHATTIIN https://www.hyvakysymys.fi/ryhmachat/bonusvanhemmuus-chat-27-8-2025/
24.9.2025 Ulkopuolisuuden ja mustasukkaisuuden tunteet – saako niitä olla?
29.10.2025 Uusparisuhde – mitä sille kuuluu?
26.11.2025 Rajat ja niiden pitäminen
Chatti avataan tapahtumapäivänä ja mainittuna aikana eikä chattiin pääse muina aikoina. Chattiin voi liittyä omilla HyväKysymys- tunnuksilla tai liittyessä luotavalla ilman kirjautumista toimivalla nimimerkillä. Chatit ovat aina maksuttomia ja anonyymeja.
Tervetuloa mukaan keskustelemaan! <3
